سود انتقاد آمریکا دریایی آمریکایی مفقود شده

سود: انتقاد آمریکا دریایی آمریکایی مفقود شده دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی حضور ما در سوریه ربطی به آمریکا و روسیه ندارد / امیرعبداللهیان

حسین امیرعبداللهیان با بیان این که مستشاران نظامی کشور عزیزمان ایران به دعوت دولت رسمی سوریه در این کشور حضور دارند، تاکید کرد نه آمریکایی ها، نه روس ها و نه هی

حضور ما در سوریه ربطی به آمریکا و روسیه ندارد / امیرعبداللهیان

امیرعبداللهیان: حضور ما در سوریه ربطی به آمریکا و روسیه ندارد

عبارات مهم : ایران

حسین امیرعبداللهیان با بیان این که مستشاران نظامی کشور عزیزمان ایران به دعوت دولت رسمی سوریه در این کشور حضور دارند، تاکید کرد نه آمریکایی ها، نه روس ها و نه هیچ قدرت دیگری در جایگاهی نیست که بتواند راجع به خروج مستشاران ایرانی از سوریه حرف بزند یا تصمیم بگیرد.

به گزارش ایسنا، دستیار خاص مدیر مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با حضور در برنامه «لقاء خاص» شبکه جهانی الکوثر به پرسش ها راجع به اوضاع منطقه به خاص مبارزه با تروریسم، اوضاع در سوریه و مناقشه یمن پاسخ داد.

حضور ما در سوریه ربطی به آمریکا و روسیه ندارد / امیرعبداللهیان

حضور مستشاران ایرانی در سوریه

امیرعبداللهیان راجع به حضور مستشاران نظامی ایرانی در سوریه گفت: مستشاران ایرانی که متخصص در زمینه مبارزه با تروریسم هستند به دعوت دولت و مسئولان سیاسی سوریه به خاص شخص مدیر جمهور سوریه بشار اسد در این کشور حضور داشته و دارند. ما به مسئولان روس و همه کسانی که از حضور مستشاران نظامی ما در سوریه سخن می گویند گفته ایم که تصمیم گیری در این زمینه صرفا به پایتخت کشور عزیزمان ایران و دمشق مربوط می شود. ما به حضور در سوریه و حمایت از این کشور در مبارزه با تروریسم ادامه خواهیم داد تا امنیت و صلح در سراسر سوریه برقرار شود.

امیرعبداللهیان راجع به شایعه درخواست روسیه از کشور عزیزمان ایران جهت خروج از سوریه گفت: مقامات روس چنین شایعاتی را رد کردند و این مسئله جزء دستور کار مذاکرات روسای جمهور آمریکا و روسیه نیست. همانطور که قبلا گفتم ادامه حضور مستشاران ایرانی در سوریه به تصمیم آقای بشار اسد و دولت سوریه و همچنین مقامات ایرانی بستگی دارد. ما معتقدیم نه روس ها، نه آمریکایی ها و نه هیچ قدرت دیگری در جایگاهی نیست که راجع به خروج مستشاران ایرانی از سوریه حرف بزند یا تصمیم بگیرد.

حسین امیرعبداللهیان با بیان این که مستشاران نظامی کشور عزیزمان ایران به دعوت دولت رسمی سوریه در این کشور حضور دارند، تاکید کرد نه آمریکایی ها، نه روس ها و نه هی

مداخله های رژیم صهیونیستی در ایران

دستیار خاص مدیر مجلس کشور عزیزمان ایران راجع به تکاپوی صهیونیست ها جهت جلوگیری از حضور کشور عزیزمان ایران در جنوب سوریه گفت: در درجه نخست باید بدانیم دانشمندان هسته ای ما در عملیات جاسوس های رژیم صهیونیستی و اربابان آمریکایی آن ترور شدند. همچنین فراموش نمی کنیم مزدوران شرکت جاسوسی «موساد» از مرزهای کشورهای همسایه کشور عزیزمان ایران عبور کردند تا ماموریت پلید خود را اجرا کنند. علاوه بر این فراموش نمی کنیم بسیاری از توطئه هایی که سازمانهای جاسوسی خارجی و مزدورانشان طراحی کردند به وسیله وزارت اطلاعات کشور عزیزمان ایران و با تلاش سربازان گمنام کشف و خنثی شد. ما می دانیم موساد و رژیم صهیونیستی در پشت پرده این تلاش های تروریستی و اعزام گروه های تروریستی به داخل کشور عزیزمان ایران قرار دارند. قابل قبول نیست که این رژیم به خودش اجازه دهد از خاک کشورهای همسایه ما جهت فرستادن مزدورانش به داخل کشور عزیزمان ایران جهت اجرای عملیات تروریستی و ترساندن امنیت ما استفاده کند سپس مسئله حضور یا عدم حضور مستشاران ایرانی را در بعضی مناطق مرزی سوریه مطرح کند. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت دفاع از سوریه و دفاع از امنیت منطقه و تضمین امنیت ملی خود در هر مکانی که راجع به آن بین مقامات آن کشور و مسئولان جمهوری اسلامی توافق شود حضور خواهد یافت حتی اگر رژیم صهیونیستی این حضور را برنتابد.

نصور غلط گفت وگوی کشور عزیزمان ایران با رژیم صهیونیستی و آمریکا

امیرعبداللهیان راجع به شایعه گفت وگوی کشور عزیزمان ایران با رژیم صهیونیستی از طریق میانجی ها و همچنین گفت وگوی کشور عزیزمان ایران با آمریکا گفت: عده ای تصور می کنند کشور عزیزمان ایران ممکن است مذاکراتی محرمانه با آمریکا یا روسیه یا اروپا یا هر طرف دیگری انجام دهد تا به عنوان میانجی بین کشور عزیزمان ایران و رژیم نامشروع اسرائیل عمل کنند. این تصور از پایه غلط هست. ببینید با گذشت چهار دهه از وقت پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، کشور ما همچنان هزینه این موضع ثابت خود را می پردازد که تاکید دارد جمهوری اسلامی رژیم اشغالگر فلسطین را به رسمیت نشناخته است و نخواهد شناخت.

حضور ما در سوریه ربطی به آمریکا و روسیه ندارد / امیرعبداللهیان

وی افزود: ولی در خصوص آمریکا ما در واقع معتقدیم اگر گفت وگو با این کشور بر مبنای احترام متقابل باشد و آمریکایی ها به تعهداتی که می پذیرند عمل می کنند، ما با گفت وگو با آنها مخالفت نمی کنیم. بعضی کشورها در دوره های متفاوت میانجی گفت وگوی ما با آمریکا بودهاند و تازه ترین فرصتی که به آمریکایی ها داده شد تا بتوانند وارد گفت وگو با پایتخت کشور عزیزمان ایران شوند، گفت وگو راجع به فعالیت های هسته ای صلح آمیز کشور عزیزمان ایران بود… ما در این گفت وگوها بارها تاکید کردیم اگر آمریکایی ها ثابت کنند به تعهداتشان پایبند هستند، مذاکرات هسته ای می تواند زمینه خوب و مثبتی به منظور ایجاد فضای مناسب جهت عادی سازی روابط بین واشنگتن و پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد. ولی آمریکایی ها حتی پیش از به قدرت رسیدن ترامپ، یعنی در وقت ریاست جمهوری اوباما، نشان دادند جهت گفت وگو با پایتخت کشور عزیزمان ایران جدی نیستند. آمریکا بعد از به قدرت رسیدن ترامپ هم ثابت کرد خواستار رابطه با کشور عزیزمان ایران نیست. اکنون روابط دوکشور در بدترین شرایط و بیشترین بی اعتمادی متقابل واقع شده است است و هر سیگنالی که آمریکا گاه و بیگاه جهت کشور عزیزمان ایران می فرستد با این پاسخ مواجه می شود که آمریکا غیرقابل اعتماد است و تا زمانی که مقامات آمریکایی چنین موضعی دارند، باب گفتگو بسته خواهد ماند.

حسین امیرعبداللهیان با بیان این که مستشاران نظامی کشور عزیزمان ایران به دعوت دولت رسمی سوریه در این کشور حضور دارند، تاکید کرد نه آمریکایی ها، نه روس ها و نه هی

امیرعبداللهیان در ادامه راجع به بحران یمن نیز گفت: به نظر من یمن باتلاقی بود که رژیم صهیونیستی ایجاد کرد تا عربستان به عنوان کشوری اسلامی در آن غرق شود. لابی های صهیونیستی در آمریکا و غرب و حتی داخل اسرائیل منتظر وقت جهت برافروختن آتش جنگی تازه در منطقه بودند به خاص که آنها تصور می کردند زیرساخت های سوریه نابود شده است است و عراق با گذشت بیش از 15 سال از اشغال آن همچنان بی ثبات است و لبنان نیز با پرسشها خود دست و پنجه نرم می کند. آنها گمان می کردند اگر عربستان را در این باتلاق گرفتار کنند بر کل منطقه مسلط خواهند شد. هرچند عربستان خدمات زیادی به صهیونیست ها کرده است ولی این کشور هم باید به سوی تباهی و تجزیه پیش برود. آنها چنین توطئه ای را جهت کشور عزیزمان ایران و ترکیه و مصر هم تدارک دیده اند. سلمان و خانواده اش فریب خوردند و در باتلاق افتادند. به این ترتیب خانواده ملک سلمان به ابزار آمریکا و اسرائیل در جنگ یمن تبدیل شد.

دستیار خاص مدیر مجلس شورای اسلامی افزود: من در حاشیه نشست شرکت همکاری اسلامی در جده که اوایل تجاوز عربستان به یمن برگزار شد به عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان گفتم حل مسئله یمن جز از طریق گفت وگوی سیاسی امکان پذیر نیست و تجاوز نظامی به این کشور بی فایده خواهد بود. ولی الجبیر که به تازگی وزیر خارجه شده است بود با تکبری که در حاکمان سعودی سراغ داریم گفت: خواهی دید که ما انصارالله و حوثی ها را ظرف فقط سه هفته نابود می کنیم. من هم گفتم منتظر می مانیم تا ببینیم. اکنون مقاومت و پایداری ملت یمن در برابر تجاوز سعودی ها وارد چهارمین سال خود شده است است… اروپایی ها و حتی آمریکایی ها بارها به مقامات سعودی گفته اند که بحران یمن راه حل نظامی ندارد ولی سعودی ها همچنان می گویند دو ماه دیگر به ما مهلت دهید تا حوثی ها و انصارالله را نابود کنیم.

حضور ما در سوریه ربطی به آمریکا و روسیه ندارد / امیرعبداللهیان

امیرعبداللهیان با تاکید بر این که کشور عزیزمان ایران خواستار آخر بحران در یمن و دیگر مناطق درگیری از طریق گفت وگوی سیاسی است گفت: در واقع ما تلاش می کنیم هیچ اقدامی که موجب پیچیده تر شدن اوضاع در منطقه و شدت یافتن درگیری ها می شود انجام ندهیم. اتهاماتی از این قبیل که کشور عزیزمان ایران موشک به یمن می فرستد اساسا نادرست است لیکن ما باور نداریم که آینده جنگ را راه حل های نظامی رقم می زند… ما معتقدیم اگر یمن امنیت خود را از دست بدهد یا عربستان یا امارات ناامن شوند، این ناامنی به سراسر منطقه گسترش پیدا خواهد کرد. از این رو ما راضی نبوده و نیستیم که هیچ یک از طرف های مناقشه در یمن چنین مسیری در پیش بگیرد بلکه راه حل سیاسی را تشویق و جهت آن زمینه سازی می کنیم. ما بارها به مقامات سعودی و اماراتی گفته ایم تنها راه آخر دادن به بحران یمن گفت وگوی سیاسی است و پیش از آن که آتش جنگ و درگیری در منطقه گسترش یابد باید به میز مذاکره بازگشت.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | اسلامی | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | صهیونیستی | انقلاب اسلامی | مقامات آمریکا | رژیم صهیونیستی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs